SOFTBALL

Preliminary Round Standings

Bergenfield4-0
Teaneck Southern3-1
Secaucus3-1
Ridgefield Park1-3
Little Ferry/S. Hackensack/Bogota

1-3

Cliffside Park/Fairview0-4


Top four teams advance to the Championship Round

LOCATION
Secaucus
Cliffside Park
Ridgefield Park

Little Ferry

Teaneck Southern
Secaucus
Cliffside Park
Little Ferry
Bergenfield
Ridgefield Park

Teaneck Southern

Bergenfield
Ridgefield
Ridgefield
Ridgefield


TEAMS
Teaneck Southern 14, Secaucus 5
Little Ferry/S. Hackensack/Bogota 6, Cliffside Park/Fairview 4
Bergenfield 14, Ridgefield Park 9
Ridgefield Park 15, Little Ferry/S. Hackensack/Bogota 2
Bergenfield 4, Teaneck Southern 2
Secaucus 13, Cliffside Park/Fairview 3
Teaneck Southern 13, Cliffside Park/Fairview 0
Secaucus14, Little Ferry/S. Hackensack/Bogota 4
Bergenfield 6, Cliffside Park/Fairview 4
Secaucus 23, Ridgefield Park 13
Teaneck Southern 5, Ridgefield Park 0
Bergenfield 12, Little Ferry/S. Hackensack/Bogota 4
SEMIFINAL GAME: Bergenfield 6, Ridgefield Park 0
SEMIFINAL GAME: Teaneck Southern 15,  Secaucus 3
CHAMPIONSHIP GAME: Teaneck Southern 10, Bergenfield 7


DATE & TIME​
Sunday, June 9, 9:00am
Sunday, June 9, 10:00am
Sunday, June 9, 10:00am
Saturday, June 15, 9:00am
Saturday, June 15, 3:00pm
Saturday, June 15, 9:30am
Tuesday, June 11, 6:30pm
Tuesday, June 11, 6:30pm
Wednesday, June 12, 6:30pm
Wednesday, June 12, 6:30pm
Thursday, June 13, 6:30pm
Friday, June 14, 6:30pm
Sunday, June 16, 10:00am
Sunday, June 16, 1:00pm
Monday, June 17, 6:30pm


2019 District 6 7-8 Yr Old Coach-Pitch Tournaments

BASEBALL

Preliminary Round Standings 

​POOL A

Fort Lee4-0
Palisades Park/Leonia2-2
Little Ferry/S. Hackensack/Bogota2-2
Cliffside Park/Fairview0-4


Top two teams advance to the Championship Round

Presented by:

BASEBALL

Preliminary Round Standings 

​POOL B

Teaneck Southern 4-0
Englewood Cliffs2-2
Ridgefield1-3
Ridgefield Park1-3


Top two teams advance to the Championship Round

Scroll down for Baseball

DATE & TIME​
Saturday, June 15, 11:00am
Saturday, June 15, 1:00pm
Saturday, June 15, 2:00pm

Saturday, June 15, 4:00pm

Sunday, June 16, 10:00am
Sunday, June 16, 11:00am
Sunday, June 16, 1:00pm
Sunday, June 16, 2:00pm
Monday, June 17, 6:30pm
Thursday, June 20, 6:30pm

Wednesday, June 19, 6:30pm

Wednesday, June 19, 6:30pm
Wednesday, June 19, 6:30pm
Thursday, June 20, 6:30pm
Saturday, June 22, 12:00pm
Friday, June 21, 6:00pm
Sunday, June 23, 10:00am
Sunday, June 23, 12:00pm
Monday, June 24, 6:30pm


LOCATION
Ridgefield
Fort Lee
Ridgefield Park
Cliffside Park
Palisades Park
Teaneck Southern
Fairview
Ridgefield
Englewood Cliffs
Englewood Cliffs
Palisades Park
Ridgefield Park
Little Ferry
Fort Lee
Little Ferry
Teaneck Southern
Englewood Cliffs
Englewood Cliffs
Englewood Cliffs


TEAMS
Englewood Cliffs 19, Ridgefield 4
Fort Lee 10, Palisades Park/Leonia 5
Teaneck Southern 16, Ridgefield Park 3
Little Ferry/S. Hackensack/Bogota 15, Cliffside Park/Fairview 3
Palisades Park/Leonia 15, Little Ferry/S.Hackensack/Bogota 7
Teaneck Southern 17, Englewood Cliffs 10
Fort Lee 15, Cliffside Park/Fairview 2
Ridgefield Park 9, Ridgefield 1
Englewood Cliffs 9, Ridgefield Park 8
Teaneck Southern 15, Englewood Cliffs 5
Palisades Park/Leonia 13, Cliffside Park/Fairview 3
Ridgefield 8, Ridgefield Park 5
Fort Lee 10, Little Ferry/S. Hackensack/Bogota 0
Fort Lee 7, Palisades Park/Leonia 6
Little Ferry/S. Hackensack/Bogota, Cliffside Park/Fairview
Teaneck Southern 17, Ridgefield 7
SEMIFINAL GAME: Fort Lee 13, Englewood Cliffs 3
SEMIFINAL GAME: Teaneck Southern 9, Palisades Park/Leonia 3 
CHAMPIONSHIP GAME: Teaneck Southern 9, Fort Lee 8